середа, 15 червня 2016 р.

Як індексувати зарплату переведеного працівника, якщо оклад вищий

Працівника переведено з однієї посади на іншу. За новою посадою оклад вищий. Чи виникає у переведеного працівника право на фіксовану індексацію?

Ні, не виникає.

Відповідно до п. 10-2 Порядку № 1078 для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, для новоприйнятих працівників, а також для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

Це означає, що при переведенні працівник втрачає право на індексацію, яку він отримував до переведення, а за новою посадою ІСЦ обчислюється по-новому. Базовим є місяць підвищення окладу за новою посадою. Фіксована індексація в цьому місяці не виникає. Фіксована індексація може виникнути у майбутньому, коли вже за новою посадою буде підвищено оклад, але сума підвищення не перевищить суму можливої індексації.


Немає коментарів:

Дописати коментар